Pálení čarodějnice

7. května 2015 v 0:18 | Eileen |  Láska je láska

Přináším vám další část, tentokrát s názvem: Pálení čarodějnice, doufám, že se vám bude tato část aspoň trochu zamlouvat. :) Přeji snad příjemné čtení... :)
Chtěla bych ještě tuhle část opět věnovat vám všem za krásné ohlasy, které jsem vůbec nečekala. Děkuji vám! A teď už opravdu příjemné čtení. :)
Vstoupil do bytu se smíšenými pocity, měl stáhnutý žaludek, ale byl odhodlaný. Odhodlaný se držet svého plánu, i kdyby měl jít přes mrtvoly a ano… měl pocit, že tohle všechno nějaké oběti bude mít a nic nebude bez následku, ale byl čas na to, aby konečně začal žít podle sebe a ne podle představ své mámy a zbytku rodiny. A právě proto, když vešel do svého bytu a slyšel tu příšernost, co poslouchala jeho přítelkyně, ihned jí to vypnul.

,,Co si myslíš, že děláš?!" vyjekla svou otázku svým pištivým hlasem a blonďák protočil očima. Byl prozatím klidný, i když podvědomě přemýšlel nad Adamem a nad tím, jestli ho ten šmejd poslechne a opravdu vypadne ze států, protože jestli ne - byl schopný zajít ještě dál, ale nehodlal nad tím teď přemýšlet. Místo toho si zašel do kuchyně, kde si dopřál panáka vodky na kuráž a vyčkával na svou ječící přítelkyni, která mu vyčítala momentálně i to, že se narodil.

,,A co kdybys chvilku držela hubu?!" Tommy Joe pod náporem emocí už nevydržel nadále poslouchat ty urážky. Vydržel, když někdo urážel jeho, to mu bylo dokonce i jedno, ale jakmile se začala navážet do Adama, tak to byla pro něj poslední kapka do pomysleného pohárku, který momentálně přetekl.

Liz na chvíli připomínala leklou rybu - otevírala a zavírala pusu, oči měla vytřeštěné a přišla o řeč, ale oproti tomu co mělo přijít, to byla jen bezvýznamná životní chvilka, na kterou ovšem nikdy nezapomene. V duchu dokonce litoval, že si to nemohl natočit nebo aspoň vyfotit, ale nechtěl riskovat další setkání něčí pěsti s jeho tváří.

,,Co to do tebe vjelo? Chováš se, jak idiot, Thomasi, ještě si moc dobře rozmyslím, jestli ti tohle odpustím!" Tommy jen pozvedl obočí a přemýšlel, jestli je tak rudá ve tváři vždy, nebo je to jen vztekem. Možná ji dříve miloval, ale postupem času zjišťoval, že ona byla jen ubohou náhražkou za Adama, protože toho on nikdy mít nemohl. Líbali se častokrát, někdy ty polibky byly žhavější, ale někdy pro změnu jemné jako pohlazení motýlích křídel. Byli přáteli, těmi nejlepšími… Na turné spolu strávili spoustu času a mezi prvním a druhým nebyl snad den, kdy si nevolali, i když Adam byl šťastně zadaný. Tehdy bylo ještě všechno v relativním pořádku. Tommy byl sice na dně, ale on byl šťastný, a to pro něj bylo tím nejdůležitějším.

,,Co do mně vjelo? To, že se rozcházíme a tentokrát definitivně," oznámil to, jakoby říkal, že byl koupit čerstvé pečivo, což ona nesnášela. Nenáviděla Tommyho flegmatickou povahu, vlastně s ním byla jen ze dvou důvodů, a to že byla více vidět na veřejnosti a taky kvůli jeho rodině, která si ji naprosto oblíbila.

,,Tak to v žádném případě, Thomasi! Jdu zavolat tvé mámě a ta už tě srovná do latě!" Tommy sebou trhl, ale musel to dokonat, nebo by s takovou za pár dní skončil někde v léčebně buď jako alkoholik nebo doživotní blázen… A kdo by se pak postaral o Adama?

,,Klidně jí zavolej, Liz, mně už je to jedno, zkrátka je konec a tím to pro mě hasne. Můžeš tu ještě pár dní zůstat, ale hledej si bydlení a hodně rychle." Nečekala takovou reakci, očekávala, že se k ní Tommy vrhne a bude ji prosit o odpuštění, ale tentokrát už ne.

,,Může za to ta buzna že jo? Já to věděla, jsi hnusný jako on! Měl by ses jít léčit a prosit Boha o odpuštění. On je milosrdný, pomůže ti, odpustí ti a bude všechno jako dřív." Tommyho to nepřekvapilo, ona vždy používá stejné argumenty a fráze a keců o Bohovi… těch už měl plné zuby taky. Jelikož se vždy oháněla Bohem a církví a přitom byla sama ztělesnění ďábla.

,,Jsi s tím už směšná do háje, nemám na tebe náladu, nemiluji tě a nechci s tebou žít, co na tom nedokážeš pochopit?!"

,,Takové jako jsi ty, upalovala církev na hranici," odfrkla si podrážděně, pořád si myslela, že je to jen další z hádek, které přejdou - přesněji řečeno si myslela, že se Tommy za chvíli zvedne, odejde z bytu a při návratu bude mít pugét růží a bude prosit o odpuštění, jak se jen mýlila.

,,Tak to se divím, že ještě žiješ, protože čarodějnice upalovala církev taky," odvětil jí a ona opět o pár odstínů zrudla, Tommy se dokonce divil, že jí ještě nešla pára z uší.

,,Co si to dovoluješ, Thomasi?! Tohle si s tebou máma vyřídí a tvůj otec se musí otáčet v hrobě!" To už bylo pro Tommyho příliš, přešel k ní na nebezpečnou vzdálenost, kdy ji klidně mohl i zaškrtit, ale nebyl hloupý a věděl naproti komu stojí, proto se rozhodl volit jen slovní útok, jelikož si sám o sobě myslel, že by mu oranžová barva neslušela, i když… možná by ho u soudu osvobodili.

,,Poslouchej, můj táta byl jediný člověk, který měl pro mě pochopení a podporoval mě ve všem! To, že jsi zmanipulovala zbytek mé rodiny… to je věc druhá, ale ty si mého tátu neber do té své huby a začni si hledat bydlení, tohle je konec a samozřejmě ruším i ty tvoje vydupaný zásnuby," zašeptal jí nebezpečně přímo do tváře a vzápětí mu na tu jeho přiletěla facka. Tommy to nečekal, proto sebou škubl dozadu, ale byl moc rád, že to ustál. Jeho - už tak dost poraněné ego - mi to nejspíše neuneslo...

,,Doufám, že ta tvoje buznička chcípne, i kdybych se o to měla sama postarat, Thomasi!" křičela tak, že ji muselo být slyšet na míle daleko, každými dalšími příchozími slovy ji Tommy nenáviděl víc a víc a toto… Tohle už definitivně přehnala.

,,Ty na něho nesáhneš! Zajímavé, jak ti byl dobrý, když ses mohla vyhřívat v jeho slávě, ale nesaháš mu ani pod kotníky, to si pamatuj! A teď okamžitě jdi a máš hodinu na to, abys pobalila ty svoje saky paky a táhla do prdele!" Liz zůstala jen šokovaně stát, pochopila, že tentokrát asi opravdu přestřelila a tohle je konec, ale ona to nevzdá… Teď si půjde sbalit, ale hned jakmile odejde, tak zavolá jeho mámě a bude doufat, že do večera bude zpátky tady.

,,A jo až budeš volat s mou mámou a stěžovat si jí, tak ji prosím tě pozdravuj a vyřiď jí, že to já jsem její dítě." S těmito slovy se zavřel ve své provizorní svatyni, kde měl své veškeré lásky v podobě kytar a techniku. Tuhle místnost si pro jistotu taky vždy zamykal, jelikož věděl, čeho by ona byla schopná. Tušil, že kdyby byly poničeny jeho kytary, tak to by byl jeho konec. Jen díky hudbě vlastně ještě žil a teď žil pro hudbu a pro Adama. Žádná věc ani žádná osoba na světě mu nebyla tak blízko srdci jako Adam a hudba a věřil, že pro něj by se vzdal i té hudby… Hlavně aby byl v pořádku a šťastný.

Z jeho úst unikl tichý povzdech. Blížil se čas, kdy měla odejít ta čarodějnice, kterou by opravdu momentálně nejraději viděl upalovanou na nějaké pěkné hranici, protože takový vztek snad nikdy necítil. Naštěstí bouchnutí dveří se ozvalo za malou chvíli a Tommy byl rozhodnutý zavolat zámečníka na výměnu zámků a pak se dostat, co nejrychleji do nemocnice a zjistit, jak je na tom jeho tajná láska...

***

Doufám, že se vám tato část líbila, já osobně nevím proč, ale já... Jak to říci? Zkrátka mám pocit, že stojí za starou belu, ale zároveň se mi líbí, protože je pryč ta harpyje. Opět budu ráda za jakékoliv vaše ohlasy, které neuvěřitelně dodávají energii do dalšího psaní. :) A opravdu vám mohu dodat i důkazní materiál, protože tohle mělo mít pvodně jen tři části a teď už jsme u čtvrté... Asi osud.

Přeji vám krásný den, sobě dobrou noc. :D

vaše Eileen
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ady Ady | 7. května 2015 v 6:14 | Reagovat

Dalšíí díl povíídky stál opět zato velmi spokojena:-)Nej byla hadka Liz a Tommmyho kocourek nám vytasil drápky:-)

2 Cholet Cholet | 7. května 2015 v 6:28 | Reagovat

Moc se mi líbilo, že jsi to napsala takhle,a nebylo tam násilí, Liz je snad konečně v háji :D Sauli taky...tak už aby to Adam přežil v pohodě :) těším se napokračování :-)

3 Katka Katka | E-mail | 7. května 2015 v 7:11 | Reagovat

Hezky pěkně dal vale Liz !!!! jóóóó Tak jsem to uhodla. Nejlepší bylo,že si má do hodiny zbalit a až bude mluvit s jeho mámou tak ji má pozdravovat. áááááá.  A ta upálená čarodějnice byla taky dobrá. Fajn se to čte jen tak dál !!!!! Jsem zvědavá co na to Adam :-D  :-D  :-D  :-D

4 Phoenix Phoenix | 10. května 2015 v 19:26 | Reagovat

Naprostá spokojenost. Krásně rozepsané pocity postav i navazující příběh. Super ! :)

5 Ellie Ellie | 11. května 2015 v 16:10 | Reagovat

Ahoj, úžasný příběh úplně mě to chytl. Určitě nepřestávej psát. ;-)

6 Karin Karin | 13. ledna 2016 v 22:48 | Reagovat

Nemám slov jdu číst další díl. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2014 ~ 2018 ladyeileen.blog.cz ~ Zákak kopírování