Za dobrotu na žebrotu

15. května 2015 v 23:22 | Eileen |  Láska je láska


Posouváme se trošku v čase s menší vzomínkovou pasáží... Ano je tu šestý díl a já doufám, že se vám bude líbit. Jinak na konci se budu vyjadřovat k jednomu e-mailu, který mi přišel, protože se to týká tohoto mého... cyklu? Teď už vám opravdu přeji příjemné čtení... vaše Eileen

PS: Opět se mohou vyskytovat gramatické chyby, předem se omlouvám a prosím vás, jestli na něco narazíte, nebojte se napsat do komentářů, já se neurazím. :D


Ráno ho probudil zvonící budík, který následně vypnul a otočil se na břicho, aby mohl nadále nerušeně spát. Bohužel jeho plány narušil druhý budík, který začal vyzvánět pouhých pět minut od toho prvního. Nechápal, proč musí vstávat tak brzy a už vůbec si nemohl vzpomenout, proč ho bolí celé tělo. Jenže to uvědomění… to uvědomění přišlo jen o malou chvíli později. Z jeho úst vyšlo zaúpění a klení. Donutil se vylézt z postele jen kvůli jednomu jedinému důvodu… dělal to pro něj.

Tommy se dopotácel ke skříni, z které si vytáhl tričko a tepláky, které si následně oblékl, vlasy si jen prohrábl a vydal se dolů do kuchyně s tichým přáním, aby byla ještě osamocená a on si mohl udělat jednu malou tajnou - za to pořádně silnou kávu, která by ho mohla postavit na nohy, protože jinak by hrozilo, že někde usne a neprobudí ho ani střílející kulomet… Na druhou stranu byl ovšem rád, protože dnes to bylo na den přesně čtrnáct dní, co Adama pustili z nemocnice v relativním pořádku…

Byl to náročný měsíc a půl. Měsíc ležel zpěvák v nemocnici, Tommy byl u něj každý den a pomalu ztrácel pojem o čase. Uběhl první týden… to byl Adam v umělém spánku a celou tu dobu s výjimkou nocí tam pro něj blonďák byl. Buď ho držel za ruku a mlčel, nebo mu vyprávěl různé vzpomínky na dobu, kdy byli na turné. Leila bohužel musela kvůli práci odjet zpátky domů, Ashley měla taky nějakou práci a ostatní neměli příliš času na to, aby se zašli podívat na člověka, který pro ně tolik udělal... Jednou se tam akorát stavil Sutan následován Terrancem a to bylo za první týden všechno… Jen Tommy zůstával…

Druhý týden byl chaotický, jinak by to ani nenazval. Doktoři probudili Adama, vyzvídali, proč to udělal a on… on nemluvil. Až když mu dali pokoj, podíval se na Tommyho, který mlčky seděl v křesle a sledoval ho svým pohledem.

,,Tommy," vyslovil šeptem a natáhl po něm svou ruku, blonďáčkovi uniklo tiché zasténání z úst, zvedl se a došel za svým nejbližším člověkem, kterého ve svém životě měl. Posadil si na židli vedle postele a vzal jeho ruku do té své… a když. Když se podíval do jeho tváře všiml si slz, které mladšímu muži stékaly po tvářích.

,,Pšš… Nemluv, chápu tě." Slova, která nevědomky vypustil z úst a ona zabrala…

,,Co tu děláš, Tommy?" zeptal se zvědavě zpěvák, který přišel ve svých sportovních kalhotách a tílku do kuchyně. Oslovený jen zoufale zaskučel, protože ta lahodná pochoutka v podobě kávy, mu byla odebrána a vylita do odpadu.

,,Tommy, víš přeci, že před běháním ráno není dobré pít kávu, napij se raději džusu nebo vody." Adam pokračoval aniž by nechal kytaristu odpovědět na jeho otázku. První týden po propuštění z nemocnice zpěvák polehával u bazénu, v posteli nebo v obývacím pokoji u televize, ale poslední týden začal sportovat ve velkém, bral to jako terapii a rozhodl se, že Tommy tyto aktivity bude dělat s ním, což bylo pro blonďáka horší než všechny nestvůry pekel u něj doma.

,,Jedna káva, Adame," vydechl, toužil po ní tak moc, že by možná byl schopen i pro trochu té tekutiny zabíjet.

,,Káva dehydruje, nechci, abys odpadl někde uprostřed trasy." Vyšší a taky silnější z mužů si stál za svým, nechtěl ustoupit ze své pravdy, a když viděl poraženecké přikývnutí, věděl, že má vyhráno…

,,Kam běžíme dnes?" zeptal se Tommy před domem, ve kterém poslední dny přebýval dvacet čtyři hodin denně, nebo spíš s jeho majitelem, aby byl přesnější. Chtěl opět působit jako ten, co pro svého nejlepšího přítele udělá všechno, co mu na očích uviděl, ale pro šálek kávy by dnes udělal cokoliv.

,,Na pláž a pak tím okruhem zpátky," odpověděl mu Adam, který si dal do uší sluchátka a rozběhl se. Tommy následoval jeho příkladu, ale udržoval si od něj odstup, aby mohl uskutečnit svůj plán, který si vymyslel během pár vteřin a připadal mu jako ten nejlepší pod sluncem.

Tommy se chvíli držel Adama, aby mohl obdivovat jeho zadek, což si samozřejmě nepřipouštěl a jakmile spatřil první Starbucks, nenápadně se odpojil a zamířil přímo do toho oblíbeného podniku, kde si koupil tu největší kávu, kterou nabízeli. Spokojený se svým plánem se posadil do křesílka a popíjel, když jeho zrak zabloudil ke dveřím, čehož ihned zalitoval, jelikož tam ve dveřích stál momentální bůh smrti.

Pár vteřin ho sledoval svým uhrančivým pohledem, ale pak kontakt přerušil a došel si koupit ledový čaj. Kytarista jen mlčky čekal, co se bude dít dál, pro jistotu dokonce odsunul i svou kávu a sledoval zpěváka, jak se blíží k němu. Nakonec se posadil na židli a propaloval ho svým ostřím zrakem. Nikdo z nich nemluvil, jakoby komunikovali beze slov…

,,Proč jsi mi to neřekl?" Adam promluvil vcelku nečekaně a Tommy najednou nevěděl, co má odpovědět. Podíval se na svého nejlepšího přítele a tajnou platonickou lásku. Přemýšlel na co přesně má odpovědět, protože on neřekl Adamovi spoustu věcí.

,,Netuším na co se ptáš." Blonďák si vzal zpátky svou kávu a upil si z ní, sledoval zpěváka a v duchu přemítal o tom, jakým směrem se bude jejich rozhovor ubírat.

,,Proč jsi mi neřekl, že ty a Liz… Proč jsi mi neřekl, že jsi byl za… ty víš kým… Proč jsi mi neřekl, že celou dobu jsi byl se mnou?" Tommyho to překvapilo, ale věděl, že bude muset s pravdou ven… přeci jen Adam vždy poznal, když lhal.

,,To s Liz… To není příliš důležité, zkrátka jsem pochopil a jednal podle nejlepšího uvážení. Co se týká druhé otázky, jednal jsem neuváženě, ale vůbec nelituji a nikdy ani nebudu… A odpověď na poslední otázku. Neptal ses." Adamova reakce se odehrála v podobě pozvednutého obočí a smíchu, což blonďáka překvapilo… Už tak dlouho ho neslyšel smát.

,,Pane bože, Tommy… Víš, že ses vůbec nezměnil?" Podíval se na jmenovaného, který na něj nechápavě zíral. Mu totiž připadalo, že se změnil víc než kdokoliv jiný. Možná ne vzhledově, ale povahu měl úplně jinou, i když… I když v posledních dnech o tom pochyboval.

,,Mělo mě napadnout i to, že to cvičení tě bavit nebude," pokračoval dál Adam a jeho společník se nestačil divit. Možná se mu svitla naděje, že by už nemusel chodit běhat, což by znamenalo delší spánek a ranní kávy… Každopádně teď se Tommy zmohl jen na přikývnutí.

,,Tak můžeme chodit třeba plavat do moře nebo u mě v bazénu." Kdyby mohl. zcela určitě by teď blonďák bouchal hlavou o stůl a ptal se všech svatých, proč zrovna on. Adam v plavkách, voda… To by zcela určitě nedopadlo dobře, tak si to aspoň myslel. Nebylo to moc vůči němu fér… Za dobrotu na žebrotu… Jenže existovalo vůbec něco, cokoliv, u čeho by nebyl Lambert ďábelsky sexy? Možná existovalo něco, ale Tommy o tom nevěděl.

,,Uvidíme," zareagoval nakonec a dopil svou kávu. Vlastně to bylo dnes i poprvé, co s ním Adam mluvil zcela normálně, jakoby se nikdy nic nestalo a byl za to rád. Vše nasvědčovalo k tomu, že je na správné cestě ke kompletnímu uzdravení.

,,Dnes se na to vykašleme," rozhodl Adam a na chvíli se odmlčel, aby mohl pokračovat, ,,a můžeme kouknout na nějaký film."

,,Film? Jo… to by šlo." Tommy ani nevěděl proč, ale při té frázi se mu vybavilo úplně něco jiného, než sledování děje nějakého filmu...
***
Tak teď to menší vyjádření... Přišel mi totiž e-mail, že přeskakuji v ději a především spěchám. To je i není pravda. :) Na svou obajobu... Tohle nebyla, není a nikdy nebude kapitolová povídka. Před námi jsou dvě, tři části které uzavřou hlavní dějovou linku a pak mám v plánu podle nálady přidávat bonusy. To je to, co jsem vám chtěla říct. :)

Jinak doufám, že se vám kapitola líbila a jsem zvědavá na vaše reakce, které mě opravdu ženou dopředu. :) Vaše Eileen
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Cholet Cholet | 16. května 2015 v 9:29 | Reagovat

To od tebe nebylo hezký, ty víš, o čem mluvím... ;)
Ale tahle varianta se mi líbí milionkrát víc :D
Pobavilo mě to,a líbilo se mi to,už se zase těším na pokračování :)

2 Ellie Ellie | 16. května 2015 v 20:56 | Reagovat

Krásný díl už se to mezi nimi začíná rozjíždět. :-D

3 Karin Karin | 13. ledna 2016 v 23:06 | Reagovat

Tahle kapitola byla úsměvná. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2014 ~ 2018 ladyeileen.blog.cz ~ Zákak kopírování