VP - kapitola první

3. září 2015 v 18:01 | Eileen |  Válka právníků

Trvalo to dlouhé týdny, ale přeci jen je zde... První kapitola nové a v podstatě i úplně první kapitolové povídky na Adommy je konečně dostupná. Válka právníků začíná trošku zlehka a zkrátka, ale nenechte se zmást, protože mezi nimi je rozehrána hra, která nezná vítěze. Příjemné čtení vám přeji. :)

A malá informace pro klid duše... Vyskytuje se trošku ostřejší slovník, tak jen ať víte. :)


Kapitola první

,,Pane soudce, prosíme o přerušení procesu do pondělního dopoledne," promluvila najednou obhajoba odpůrkyně, která se velmi podezřele začala usmívat. Ten boj byl pro ni téměř prohraný, ale pak přišla naděje a zároveň ta největší šance, která se nesmí promarnit.

,,Námitka!" ozval se právník navrhovatele, který se zamračil, když mu soudce nechtěl okamžitě vyhovět. Považoval tento případ za vyhraný, počítal s tím, že v pátek odpoledne odejde od soudu jako vítěz a místo toho obhajoba chtěla přerušení, které mohlo protáhnout proces klidně o další měsíc - tedy v případě, jestli měli nějaké tajné eso v rukávu.

,,A smím vědět z jakého důvodu?" zeptal se soudce, který byl již v pátek odpoledne vcelku otrávený a viděl se už na večerním posezení s přáteli a ne v soudní síni, v které začalo být nepříjemné dusno.

,,Z důvodu toho, že si odpůrkyně vyžádala nového obhájce a ten potřebuje minimálně čtyřicet osm hodin na prostudování materiálu." Odpověď nepřišla od obhajoby, ale ode dveří, kterými právě vstoupil do síně blonďatý muž oblečený v slušivém černém obleku. Na tváři mu pohrával pobavený úšklebek, jelikož sem se chtěl dostat ode dne, kdy firma, ve které pracoval, dostala tento případ.

,,Pane bože," vydechl tiše právník na straně navrhovatele - tohle mu ještě chybělo. Počítal se vším, ale určitě ne s tím, že se tu objeví… Že se tu objeví ten hajzl, který mu šel po krku. Na druhou stranu on nebyl jiný. Nenáviděl ho stejně jako byl nenáviděn on. Rivalita mezi nimi byla známá v celém New Yorku a dost možná i za jeho hranicemi. Jakmile se k soudu dostali oni, strhl se mezi nimi další boj - a ten nikdy neměl vítěze jasného dříve, než na úplném konci.

Na jedné straně Adam Lambert… Mladý muž, který byl v profesím životě na vrcholu kariéry a společnost, u které pracoval, vyhledávala spousta známých osobností. Adam Lambert byl zkrátka jednička a vědělo se, že si jde za svým, ať se děje, co se děje...

Na druhé straně bylo druhé nejlepší právnické eso, jehož kvality byly na úrovni Adama. Tommy Joe Ratliff neznající slitování. Sarkastický, neúprosný a navenek působil jako někdo, s kým se nechce dát nikdo do křížku. A jakmile se ti dva dostali společně k jednomu soudu, byli úplně stejní, ale v osobních životech… V osobních životech působili jako den a noc. Zatímco Adam měl spoustu přátel a trávil s nimi v různých podnicích většinu svého volného času, Tommy připomínal vlka samotáře. Jedinou útěchou v jeho osamoceném životě byla práce a nejlepší přítelkyně Ashley a kamarád Isaac. Nikdy si ovšem nestěžoval - to totiž neměl ve zvyku. Za celý svůj život nepoznal pravou lásku, občas si uletěl s nějakým mužem, ale nikdy to nemělo dlouhého trvání. Po letech hledání už proto svou snahu o nalezení lásky vzdal a přestal na ni věřit, a to mu napomohlo k tomu, aby v soudních síních byl ještě nelítosnější.

,,Odročuje se na pondělí na dvanáctou hodinu." Soudce rozhodl a doplnil ho i svým pověstným bouchnutím kladívka. Tommy se škodolibě usmál na Adama a vydal se ke své nové klientce, zatímco mladší z právníků pěnil vzteky a nebýt u soudu, nejspíše by šel a jednu tomu blonďatému egoistickému hajzlovi vrazil, aby se vzpamatoval.

,,Pane Lamberte, věřím, že i přes tuhle menší překážku vyhrajeme tento spor," promluvil na něj jeho klient, a to ho vytrhlo z představ o tom, jak Ratliffovi vráží pěstí.

,,Samozřejmě, pane Massone, nejsou mi známy žádné důkazy, které by mohla protistrana využít ve svůj prospěch a chápu, že se jedná o váš velký majetek." Jeho klient pouze přikývl, rozloučil se a odešel z jednací síně - brzy následován i Adamem, který se už viděl doma u sklenky vína nebo i něčeho silnějšího.

,,Těším se na pondělí, Lamberte," ušklíbl se na něj blonďák, který stál před východem z instituce.

,,Těšíš se až prohraješ?" opáčil sebejistě, zatímco si již otvíral dveře ze soudu. Neměl ani nejmenší náladu se s ním vybavovat. Blonďák se na něj podíval pohledem, který jasně říkal, že on nebude ten poražený a prošel otevřenými dveřmi.

,,Věř mi, že já to nebudu a díky za přidržení dveří," usmál se na něj nevinně a vydal se ke svému autu.

,,Zabiju ho," zavrčel si pro sebe Lambert a v duchu se zapřisáhl, že toho malého parchanta dostane a ten proces Ratliff vyhraje jen přes jeho mrtvolu… Skóre bylo momentálně vyrovnané a on nerad prohrával.


Jsme na konci první kapitoly Války právníků a podle mě i nejkratší kapitoly z celé povídky. Doufám, že se vám menší úvod do jejich světa líbil a napíšete mi váš názor. :) Vaše (stále žijící) Eileen. :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | E-mail | 3. září 2015 v 19:19 | Reagovat

Konečně !!! Trpělivě čekám celé prázdniny napnutá jak struna. Úvodní díl hned od začátku pěkně zostra. Moc se těším  na jejich právnické soupeření. Jsem zvědavá jak je dáš dohromady :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

2 Smile Smile | 3. září 2015 v 20:10 | Reagovat

Wow! Sláva! :3 těšila jsem se věděla jsem proč :3 jen tak dál. Zajímá mě jak to dopadne! :3 kdo vyhraje? Nechám se překvapit. Piš! Piš! :)

3 Ellie Ellie | 3. září 2015 v 21:01 | Reagovat

Na tuhle povídku jsem se těšila takovou dobu! To je super námět, už se moc těším na pokračování. :-P Nenechávej nás čekat dlouho ;-)

4 Extasy Extasy | Web | 3. září 2015 v 23:49 | Reagovat

Líbí se mi to a obdivuju tě, že ses pustila do tak těžkého tématu. Budu se těšit na další díleček :)

5 cholet cholet | 4. září 2015 v 17:05 | Reagovat

Začíná to zajímavě už aby bylo pokračování :)

6 Lucy Lucy | E-mail | 23. září 2015 v 10:46 | Reagovat

Super, ale to ti já opakuju pořád, co? :D každopádně se těším na další díly! Piš! :-D a pokud budeš chtít pomoct s právničtinou, tak řekni, kromě toho, že mám následováno hafo seriálů, tak jsem započala přípravu k budoucímu povolání :-P

7 Karin Karin | 14. ledna 2016 v 0:07 | Reagovat

Tak to asi bude pěkná řezba už se těším.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2014 ~ 2018 ladyeileen.blog.cz ~ Zákak kopírování