VP - kapitola druhá

9. října 2015 v 23:56 | Eileen |  Válka právníků

Po - opět - delší pauze se tu hlásím s další kapitolou mé povídky. Nebudu se tu zbytečně obhajovat, jelikož mi to stejně nebudete věřit, ale začátek školy mi dal zabrat. Ono by to nebylo tak hrozné, kdyby mě ti dva, o kterých je tato povídka v tom ději tak neštvali, ale nakonec jsme vytasili mírové smlouvy a vypadá to, že konečně tu najdeme nějakou pravidelnost, ale už dost mého tlachání. Přeji snad příjemné čtení... :)
Vaše Eileen


Pondělní ráno bylo pro oba muže velmi hektické. Po prožitém víkendu, který každý z nich strávil úplně jinak, je čekal velmi důležitý proces, jehož rozsudek opět na chvilku určí, kdo z dvojice má nad tím druhým navrch. Adam Lambert nepochyboval, že to bude on, kdo vyhraje. Případ měl od samotného začátku, zatímco ten blonďatý skřet - jak ho pro sebe začal nazývat - se k němu dostal z hodiny na hodinu a neměl šanci vyhrát. Jenže to mladší z právníků netušil, že právě blonďatý muž se případem zabýval od prvního jednání. Byl to taktický krok jeho firmy a především také možnost získat čas, kdyby vše nešlo podle plánu - což samozřejmě nešlo. Proto v poslední chvíli klientka společnosti pana Williamse, svolila k výměně svého obhájce.

Ale to vše bylo před víkendem, kdy se situace vyvíjela podle klasického scénáře u soudu. Stačilo jen několik desítek hodin, aby se vše změnilo jako mávnutím hůlky. Ani jeden z mužů neměl jediné tušení, co je čeká u dnešního stání, které se nebezpečně blížilo.

,,Dobré ráno, Tommy, jaký jste měl víkend?" zeptala se ho jeho asistentka, která se někdy až příliš snažila. Byly chvíle, kdy měl blonďák opravdu obrovskou chuť jí říct, že u něj stejně nemá šanci, ale vždy se na poslední chvíli kousl do jazyku a nasadil svůj klasický výraz. Nechápal, proč si svou asistentku nemohl vybrat sám, ale na druhou stranu to chápal… Williams šetřil, kde se dalo. Bylo mu vcelku jedno, že on - Tommy Joe Ratliff - mu vydělával mnohem víc, než ostatní dohromady a ještě mu dohodil na místo asistentky někoho, tak moc otravného jako byla právě ona žena. Prý účelné snižování nákladů… To určitě.

,,Pracovní, Liz. Mohu poprosit o kávu?" zeptal se, když spolkl veškeré své poznámky na její osobu a zaplul do své kanceláře, kde se posadil ke stolu. Lhal jí. Když v pátek totiž přijel domů, vysvlékl se z obleku do svého pohodlného domácího oblečení, objednal si pizzu, z lednice vytáhl pivo a uvelebil se ke svým oblíbeným hororům. Tudíž pátek měl víc než příjemný. V sobotu si pro změnu dopřál dlouhý spánek a případu se začal věnovat až v sobotních odpoledních hodinách s tím, že ho navštívila ke všemu jeho nejlepší přítelkyně a tudíž se tomu nevěnoval na sto procent...

,,Tady máte svou ranní kávu," promluvila pisklavým hlasem Liz, čímž ho vyrušila od posledního studování spisu případu. Jakmile ji spatřil ve dveřích, musel v duchu zaúpět. Byl naivní, když doufal v kávu z kavárny, tak musel opět přemýšlet, kam vylije tu břečku, kterou jeho asistentka vaří. Zaručeně podělané pondělí, pomyslel si a raději ani nepomyslel na to, že již za pár hodin musí k soudu...

To Adam Lambert měl příjemnější pondělní ráno. Když se dostavil do své kanceláře, vítala ho usměvavá Christine, která mu ihned donesla tu nejlepší kávu v dosahu celého města. Adam byl se svou asistentkou velice spokojený, dokonce udržovali pomyslný přátelský vztah a i díky ní se vždy právník do práce těšil.

,,Děkuji, Christ," usmál se na ni za svým stolem a na chvilku si dovolil zavřít oči. Měl za sebou velice zajímavý víkend. V pátek měl pocit, že by nejraději vyvraždil polovinu populace, jak ho ten blondýn naštval k nepříčetnosti. Proto se rozhodl zavolat svým přátelům a společně vyrazili do jednoho soukromého clubu ve středu města, kde to vždy žilo. Tu noc považoval za jednu z nejlepších ve svém životě. Uvolněná atmosféra díky jeho přátelům a nakonec i pekelně úžasný sex s mužem, kterého potkal u baru. Škoda, že někde vytratil jeho číslo, protože by si to číslo s ním klidně znovu zopakoval - nic víc v tom ale nehledal. Zbytek víkendu už strávil ve své posteli nebo v posilovně. Na případ se ani jednou nepodíval, znal ho líp než své vlastní boty a navíc cítil jistotu, že to vyhraje.

,,Adame, měl bys vyrazit," oznámila mu jeho asistentka, která se objevila ve dveřích. Adam s úsměvem přikývl a vydal se na cestu…

,,Pánové, žádný soud se nekoná, vaši klienti se rozhodli o přerušení procesu," oznámil jim soudce. V tu chvíli Adam připomínal leklou rybu, která se objevila na suchu a ani neví jak. To Tommy jen nevěřícně zíral na jeho ctihodnost a vypadal, jakoby přišel o veškerý svůj majetek, ale i přesto byl první, kdo dokázal promluvit.

,,Proč nám nedali vědět?" zeptal se a na chvíli se odmlčel, aby mohl nadále pokračovat, ,,A proč přerušili proces, když jejich manželství - podle nic - bylo nenávratně v troskách?"

,,Vaše klientka, pane Ratliffe, zjistila, že je v očekávání, proto se s klientem pana Lamberta dohodla, že kvůli dítěti se pokusí o obnovu jejich vztahu." Soudce se již nemínil dál o tom bavit, proto se s oběma právníky rozloučil a vydal se za dalšími povinnostmi.

,,Takže jsem v podstatě vyhrál," ušklíbl se Tommy na Adama, když se vzpamatoval z toho šoku.

,,Ne nevyhrál," opáčil mu Lambert dětinsky a blondýn se pobaveně uchechtl, protože si byl vědom faktu, že je vítězem. To jeho klientka se rozvést nechtěla a jeho klient ano...

,,Beznadějný případ." S těmito slovy se vydal starší z mužů k výtahu, do kterého na poslední chvíli - k jeho nelibosti - nastoupil i jeho věčný rival.

,,Nemysli si, Ratliffe, že jsi vyhrál. Stav je stále nerozhodný," promluvil na něj naštvaně Adam, když se výtah rozjel a v tu samou chvíli se také zasekl… Zůstali viset v uzavřeném prostoru… Jen oni dva… Na Bůh ví jak dlouho...


Jsme na konci druhé kapitoly, ve které se nám objevila i Liz - u které si ještě rozmyslím, jestli sehraje nějakou důležitou roli (nejspíše ano). Nadále mě prosím nezabíjejte za onen konec - aspoň nebudete čekat dlouho, protože se mi vrátila chuť ke psaní...

Nadále bych se chtěla zeptat, jak se vám líbí nový vzhled blogu, který už tu nějakou chvíli je a závěrem také odkázat na svůj facebook, jehož příspěvky jsou veřejné a občas se objeví nějaká informace k povídkám - odkaz naleznete v menu. :)

Doufám, že se vám kapitolka líbila a já budu ráda za jakoukoliv vaši reakci dole v komentářích. Vaše Eileen. :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 cholet cholet | 10. října 2015 v 9:42 | Reagovat

Tak to si pěkně vyřešila případ :D
Jen co sem přečetla to jméno Liz myslela jsem že tě zabiju ale kdo by pak psal...
Na ten vitah jsem zvědavá jestli se něco stane a blog je nádherný jen tak dál :)

2 Ellie Ellie | 10. října 2015 v 14:13 | Reagovat

Nový design se mi moc líbí a povídka jakbysmet. Jsem zvědavá, co se stane ve výtahu :-D

3 Katka Katka | E-mail | 10. října 2015 v 20:04 | Reagovat

Tak konečně jsem se dočkala druhého dílu. Velmi šibalské !!! Liz ???? Jen to ne. Výtah !!!  joóóóó :-)  :-)  :-)  :-) ´ Stránky jsou pěkné :-)  :-)  :-)  :-)

4 Karin Karin | 14. ledna 2016 v 0:13 | Reagovat

Stránky paráda a jdu na další díl. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2014 ~ 2018 ladyeileen.blog.cz ~ Zákak kopírování