VP - kapitola třetí

19. října 2015 v 19:00 | Eileen |  Válka právníků

V pořadí třetí kapitola je zde a tentokrát ji strávíme v malém prostoru výtahu, kde naši právníci uvízli... Přeji příjemné čtení...
Vaše Eileen,,Do prdele… Proč to nejede?" ozval se jako první Adam Lambert, který při představě, že by měl strávit nějaký čas v uzavřeném prostoru se svým úhlavním nepřítelem, dostával minimálně osypky. Nevěděl, co komu udělal - nejspíš musel být v minulém životě pořádná bestie, když teď musel takhle trpět.

,,Bože, Lamberte, můžeš se uklidnit?" zeptal se ho jeho společník, když oslovený muž bouchl do dveří výtahu, zatímco on se ladně posadil na podlahu. Mezi nimi bylo spoustu rozdílů a jeden z nich byl Tommyho vztah k němu. Blonďák ho neměl zrovna stokrát v lásce - to byla pravda, ale že by ho nenáviděl… To opravdu ne. Považoval nenávist za příliš silnou a dokázal ji cítit jen k málokomu a druhý právník zcela určitě tak nízko neklesl. Svým způsobem ho měl dokonce i rád. Zbožňoval chvíle, kdy ho mohl dostat, kdy mu mohl vzít vítr z plachet. Tommy občas připomínal kotě, které si chce hrát, a jakmile to nejde, nic ho nebaví.

,,Uklidnit? Jak se mám sakra uklidnit? Jsem zaseknutý ve výtahu... s tebou!" vyšiloval a sedící muž se musel pro sebe usmát. Připomínalo mu to chování ženy před tím, než měla někam vyrazit.

,,Ano jsme zaseknutí, ale jelikož je to jediný výtah, je více než jasné, že za pár chvil bude v provozu… A ano jsi zaseknutý se mnou, ale nejsem tak hrozná společnost jako vyšilující chlap jednající jako nějaká hysterka."

,,Nejsem hysterka," odsekl mu Adam a taky se posadil. Malou chvíli mezi nimi panovalo naprosté ticho narušované pouze nádechy a výdechy. Blonďatý muž přemýšlel o pracovních záležitostech, které ho čekaly až se vrátí do firmy. A ten druhý… Ten druhý přemýšlel o tom, jak se nezbláznit. Nesnášel ticho, potřeboval se nějak projevovat, a proto se rozhodl promluvit. Připadalo mu to jako menší zlo, než ubytování na oddělení psychiatrie…

,,Z lidského hlediska je stejně dobře, že se nerozvedli," přerušil nastolené ticho mladší z právníků. Blonďák se na něj podíval přes své blonďaté vlasy a tiše se uchechtl.

,,Z lidského možná, ale my jsme právníci, Lamberte. Nepopírám, že jsme lidé, ale musíme ke všemu přistupovat jinak. Můžeme soucítit s našimi klienty, ale víš moc dobře, že případný neúspěch by nás mohl porazit. To ses ještě nenaučil za tu dobu?" Jmenovaného ta odpověď překvapila. Samozřejmě se tím řídil. Vždy šlo jen o jedno. Právníci si své klienty vyslechli, ale zapamatovali si jen čistá fakta, která by jim mohla pomoci. Odolnost určovala úspěch. Čím odolnější, tím úspěšnější. Adam velice rychle pochopil, že Ratliff bude nejspíš odolný i ve svém soukromém životě, což moc nechápal. Přeci jen každý rád vypnul, zapomněl na celý profesní život a užíval si. Copak Ratliff nepotřeboval nějaké uvolnění?

,,Samozřejmě, že naučil, Ratliffe. Ale myslím si, že dítě jejich spory urovná a oni dostanou vlastně druhou šanci na manželství, což je více než dobře."

,,Co ty můžeš vědět o manželství?" Tommy se ušklíbl a podíval se na něj. Opravdu by ho zajímalo, proč zrovna on takhle hájí svazek manželský. Lidé se rozváděli. Téměř každé druhé manželství se rozpadlo a on mu tu vykládá o tom, jak je to dobré? Nejspíše musel spadnout z jahody na znak.

,,Nevím o něm moc, ale měl jsem se ženit." Blonďáka ta odpověď trochu zarazila - jenže to nedal znát. Na jeho tváři stále pohrával onen arogantní úšklebek.

,,Tebe si opravdu chtěl někdo vzít?"

,,Ano, to chtěl. Proč se tak blbě ptáš?" zeptal se. Sám si v duchu ovšem nadával, jak mohl být tak hloupý a prořeknout se o svém nepovedeném vztahu, který skončil katastrofou.

,,Jen tak… Protože ten dotyčný musel být buď blázen nebo potřeboval zelenou kartu." Přesně v tu chvíli se dal výtah do pohybu a Tommy se ladně vyhoupl na své nohy, aby mohl okamžitě opustit prostor. Lambert na něj jen šokovaně zíral. Blonďák ho opět dostal a nepotřeboval k tomu soudce… On sám se tentokrát potopil…

***

,,Dobré odpoledne, Tommy. Máte jít okamžitě k panu Williamsovi," oznámila mu Liz, jakmile se dostal do své kanceláře… Ratliff v duchu zanadával, došel do své kanceláře, kde si nechal akorát kufřík a zamířil k šéfovi…

***

Adam procházel chodbou do své kanceláře s doufáním, že už bude mít klid a začne se věnovat novému případu. Potřeboval se oklepat z toho, jak neopatrný dnes před blonďákem byl. Jenže když člověk něco chce tak moc, že by pro to i umřel - nikdy se to nesplní.

,,Adame, okamžitě k šéfovi, už před pěti minutami bylo pozdě," oznámila mu jeho kamarádka a asistentka v jednom a on v duchu zaúpěl...

Výtahová scéna ve výtahu je donutila spolu aspoň nějakým způsobem komunikovat... I když... No všechno má své důvody. :) Ovšem by mě zajímalo, co si myslíte o tom, že oba pánové musí ke svým nadřízeným? A možná vás to překvapí, a možná taky ne, ale opět to má svůj důvod. :)

Doufám, že se vám kapitola líbila a vy mi zanecháte nějakou svou reakci. A aby se neřeklo... Mám pro vás ještě dvě otázky na závěr.

Co si myslíte o Tommyho chování?
A co byste řekli, že se teď v obou firmách bude dít?

Vaše Eileen, která se opravdu těší na vaše teorie...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 cholet cholet | 19. října 2015 v 19:32 | Reagovat

TOS tomu moc nedala příběh luxusní ale ta délka :P no musíš se polepšil :'DD
Ale ne je to zajímaví Tommy je takovej ostřejší no ale uvidíme já už vím co se bude dít jestli to nezměníš ale jinak poklona pěkně to píšeš :)

2 Ellie Ellie | 19. října 2015 v 21:32 | Reagovat

No Adam před Tommym nějak ztrácí nervy :-D Tommy si podle mě těší narážkami kompenzuje to, že Adamovi závidí jeho život. A ti šéfové by jim třeba mohli nařídit, aby pracovali na jednom případu společně . Ale to jsou jen mé teorie. :-D

3 Katy Katy | E-mail | 20. října 2015 v 20:18 | Reagovat

Příběh překvapující. Zdá se mi že se role orátila. Tak nějak Adam je místo Tommyho? Co budou chtít šéfové. Buď spolupráci. Nebo jak dopadl tento případ? :-D  :-D  :-D  :-D

4 Karin Karin | 14. ledna 2016 v 0:19 | Reagovat

Možno dostanou stejný případ a budou opět proti sobě. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2014 ~ 2018 ladyeileen.blog.cz ~ Zákak kopírování