VP - kapitola čtvrtá

26. listopadu 2015 v 13:54 | Eileen |  Válka právníků

A je to tady... Konečně další kapitola a tentokrát se konečně i podíváme k soudu. Snad se vám kapitola bude líbit. Příjemné čtení vám přeji
Vaše Eileen

Kapitolu bych ještě chtěla věnovat Lucy, která mě opět uplatila várkou sušenek. No nemilujte ji a ještě, když vám dá ty nejlepší nutelové... :P :DKapitola čtvrtá

Blonďatý muž procházel sídlem firmy, která se za poslední roky opravdu rozrostla do gigantických rozměrů. Cestou potkával ostatní kolegy, kteří mu ustupovali z cesty, jakmile ho spatřili. Nešlo o to, že by se ho snad báli, ale všichni věděli, kdo Tommy Joe Ratliff je. Pro mnohé neústupný a neznající slitování. Nejeden člověk si myslel, že se stará jen o sebe a je sobecký. Ale pár lidí přeci jen vědělo své. Přesněji řečeno tři. Tři úspěšní právníci, které si Tommy vybral, aby je naučil všemu, co uměl.

,,Pane Ratliffe," pozdravila ho Miranda - asistentka Williamse, kterou měl vcelku v oblibě. Nikdy nic nenatahovala, jednala narovinu a plnila své povinnosti na nejvyšší možné úrovni. Tudíž to byl pravý opak té kreatury, kterou měl před svou kanceláří.

,,Dobrý den, Mirando, mohu už dál?" Šéfova asistentka pouze přikývla a Tommy vešel.

,,Konečně, Tommy, už jsem si myslel, že se mě bojíš," uchechtl se Williams ze svého koženého křesla a oslovený v duchu zaúpěl. Proč pro něj vlastně pracuje? Ptal se sám sebe. Se svou praxí a schopnostmi už mohl mít založenou vlastní právní kancelář a dokonce i firmu. Jenže by vstoupil do vod, které neznal a netušil, jestli by dokázal konkurovat dvěma gigantům jako byla firma Williamse a té druhé, ve které dělal Lambert.

,,Můžeme jít k věci?" zeptal se mírně podrážděně svého nadřízeného. Nejraději by se viděl doma u televize s pivem.

,,Rázný jako vždy," odmlčel se, ,,ale dobrá tedy. Chci abys přijal případ pro bono, potřebujeme ukázat světu, že i my děláme takové případy." Dělá si snad prdel? Prolétlo blonďákovi hlavou. On má dělat pro bono? Zrovna on?

,,Myslím, že tady v té budově je spousta lidí, která by pro bono zvládla taky," zavrčel směrem k Williamsovi. On vydělával. Nebyl tu, aby dělal nějaký zasraný pro bono, za které nedostane ani jeden jediný cent.

,,Ale já vybral tebe. Bude to pro tebe hračka."

,,Jenže mě to nezajímá. Já jsem tady ten, který vydělává na tvůj všeříkající luxus a sám se můžu v luxusu topit. Proč to nedáš nějakému nováčkovi?" Jeho pohárek trpělivosti opravdu přetékal a Williams to věděl až moc dobře.

,,Nemůžu na to dát nováčka, když na druhé straně je Lambert," předhodil mu a další protesty najednou utichly.

,,Takže Lambert?" zeptal se pobaveně Tommy. Tohle totiž měnilo situaci…

,,Takže Lambert," zopakoval šéf a o chvilku později odcházel z jeho kanceláře muž, který se pobaveně šklebil a v ruce si nesl složku s pro bono případem.

***

,,Adame, posaď se," vyzval ho šéf a jmenovaný okamžitě poslechl. Byl upřímně zvědavý, co se děje a proč si ho nechal šéf zavolat.

,,Půjdu rovnou k věci, jelikož mám za čtvrt hodiny jednání… Mám pro tebe případ, kde půjde o velké peníze a taky o pověst. Pana Hobse jsi již několikrát zastupoval a vyžádal si tě opět," seznámil ho se situací.

,,Mám opět zastupovat toho hajzla, který si libuje ve špinavých penězích a ojebává lidi, kde se dá?" vybuchl Adam, aby následně pokračoval: ,,Navíc tuším, že pro nás to sice bude výhodné, ale na druhé straně to jistě bude pro bono a proti právníkovi, co to dostane vyhraje každý tady."

,,To je právě to, Adame. Williams na ten případ nasadil Ratliffa a toho dokážeš dostat jen ty, nebo Scottová a ta pro naši společnost nedělá."

,,Fajn… Jdu do toho." Samozřejmě, že případ přijal. Může konečně obrátit karty a on vyhraje. Hobs je sice hajzl, ale všechno má pokryté…

***

Dny ubíhaly a soud se blížil mílovými kroky. Na jedné straně Adam Lambert, který přípravě nevěnoval příliš velkou námahu. Věřil, že to vyhraje levou zadní, jelikož šlo jen o vystěhování z jednoho posledních nájemníků z domu, který chtěl Hobs rekonstruovat a vytěžit na něm spoustu peněz. Což nemohl udělat, když mu tam ještě překáželo pár lidí. Ale jen jeden. Jen jeden jediný neměl v plánu se odstěhovat, díky bohu to byl nějaký chudák, který neměl peníze a neplatil nájem. Proto usoudil, že nemá příliš velkou cenu se tím zabývat a místo toho svůj volný čas trávil se svými přáteli. Sice půjde proti Ratliffovi, ale jak už si ho mohl odhadnout, on nebude ten případ, co by se staral nějak o pro bono případ. Půjde to jako po másle a on se ujme vedení - věděl to.

To na druhé straně to probíhalo jinak. Zatímco Lambert k tomu případu přistupoval laxně, tak Ratliff to vzal hned od začátku zcela vážně a pracoval každý den do noci, aby našel cokoliv, co jim pomůže vyhrát. Chtěl vyhrát a chtěl vyhrát s velkou parádou. Výhra tohoto případu by znamenala, že se dostane do vedení a po ničem jiném ani netoužil.

Proto se již několikrát sešel se svým klientem, obvolal spoustu lidí, kteří mu přislíbili svou pomoc. Chystal udělat z pro bono případu něco obrovského, něco, co by mu mohlo ještě vydělat spoustu peněz. Možná byl tak trochu sobec, když to chtě vyhrát v tak velkém rozsahu, ale chtěl donutit Lamberta, aby konečně přiznal, že tento boj neměl začínat.

,,Tommy, volá vás pán Williams," promluvila na něj jeho asistentka, která ho vyrušila z jeho zamyšlení. Probodl ji pohledem a hned se mu hlavou začaly honit myšlenky o tom, jak by se jí mohl zbavit. Bohužel ji nemohl otrávit jedem a ani nic jiného tohoto rázu, proto tyhle myšlenky rychle zahodil za hlavu a vyšel za svým nadřízeným.

,,Tommy, posaď se a řekni mi, co má znamenat tvé zapálení do pro bono případu. Z tvého hlášení jsem vyčetl, že se snažíš o něco velkého."

,,Ano, to snažím a víc se k tomu vyjadřovat nebudu. Je to můj případ a záleží jen na mně, jak se ho pokusím vyhrát." Nechtěl nic víc o tom říkat. Byl paranoidní, ale čím méně lidí to bude vědět, tím lépe pro něj.

,,Budu ti věřit, nezklam mě." Probodl ho svým pohledem, který Tommy zařadil mezi ty, kterými chce říct: Věřím ti, ale teď už vypadni. Proto vstal a odešel. Cestou do své kanceláře se rozhodl, že pro dnešek skončí a půjde ještě za jednou paní. Paní, která má fotografie ze svého starého bydliště…

O dva dny později, přesně ve 13:00 začal soud, který se zapíše do dějin firmy Williamse, tím si byl Lambert jistý. Věděl, že si tam do nějaké knihy dějin případů zapíšou Ratliffa jako toho, kdo během chvilky prohrál případ pro bono. Kdyby jen věděl…

,,Jestli soud dovolí…"

,,Soud si dovolí rozhodovat, kdo promluví a kdy," opáčila soudkyně směrem k Lambertovi, který zapomněl na veškeré své vychování, protože to chtěl mít, co nejdříve z krku. Omluvil se a opět se posadil. Blonďák se na svém místě musel uchechtnout, což způsobilo, že byl obdařen vražedným pohledem od mladšího z právníků. To bude opravdu zajímavý proces…

Tommy se zatím nijak nesnažil. Výpovědi obou stran byly tak ubohé, že chtěl začít mlátit hlavou o stůl. Chápal, že jeho klient nemá tak velkou inteligenci, ale že i Hobs vypovídal spíše jako desetileté dítě moc nechápal. Naštěstí měla začít část, kdy na řadu přišli svědkové. V případě tohoto soudního procesu jen jednoho jediného svědka, kterého si nechal předvolat Tommy. Adam neměl potřebu shánět nějaké svědky…

,,Námitka, nedostal jsem seznam svědků a nemohl se tak připravit." Postavil se Adam a Tommy se znovu v duchu uchechtl, když se soudkyně podívala na něj.

,,Zprávu o předvolání paní Lorentové jsem poslal osobně před dvěma dny, mám zde kopii té zprávy. To, že se protistrana nepodívala do své e-mailové schránky není již můj problém."

,,Zamítá se, předvolávám proto svědkyni paní Lorentovou." Do soudní síně vešla žena v nejlepších letech, do které Tommy vložil tu důvěru, která dokáže vyhrát tento proces a rozjede něco mnohem většího.

,,Paní Lorentová, vy jste bydlela v bytě pronajímatele pana Hobse, nemýlím se?" zeptal se Tommy, když dostal konečně slovo.

,,Nemýlíte. Bydlela jsem tam osm let, než jsem se musela vystěhovat. Dům byl již velmi starý a do domu se dostaly štěnice, proto jsem se raději odstěhovala a začala od začátku."

,,Štěnice říkáte… Odstěhovala jste se hned, nebo jste se pokoušela o domluvu s panem Hobsem, popřípadě o nějaký pokus se štěnic zbavit?"

,,Nejdříve jsem vše nafotila a pozvala si odborníky, který mi přítomnost štěnic potvrdil a následně šla za panem Hobsem, který mi řekl, že mi stejně neprodlouží nájemní smlouvu, proto jsem se o nic víc nepokoušela." Žena mluvila po pravdě, tak jak to před dvěma lety opravdu bylo. Adam si v duchu začínal nadávat za to, jak moc nezodpovědný byl.

,,Soude, paní Lorentová mi poskytla ty fotografie, které chceme předložit soudu jako dokazující materiál."

,,Námitka! Případ paní Lorentové nijak nesouvisí s tímto případem." Adam se snažil opravdu ze všech sil, ale marně.

,,Soude, případ paní Lorentové souvisí s tímto případem dostatečně na to, aby fotografie byly zařazeny do dokazujícího materiálu, což chceme také dokázat."

,,Námitka se zamítá, předstupte před soud a předložte zmiňované fotografie."

,,Na fotografiích je vyobrazen byt, ve kterém svědkyně bydlela po dobu několika let. Také je na něm vyfocen koberec, který byl nejvíce postižen štěnicemi. Koberec, ke kterému bych se rád vrátil za chvíli." Tommy se ušklíbl směrem k Lambertovi, kterému do ucha něco horlivě šeptal Hobs. Nejspíše tušil, že je již v pořádném maléru.

,,Pokračujte s výslechem," poručila mu soudkyně a blonďák jen přikývl a obrátil svou pozornost opět na ženu.

,,Řekněte mi ještě jednu věc… Odškodnil vás nějak pan Hobs?"

,,Samozřejmě že ne. Obvinil mě, že štěnice jsem do bytu zatáhla já a následně mi řekl, že když se odstěhuji, co nejdřív, tak to nepožene k soudu. Pochopte mě… Před dvěma lety jsem byla bez práce a žila jsem z posledních úspor. Myslela jsem si, že u soudu bych neuspěla, ale teď je již všechno jinak a myslím, že své minulé rozhodnutí přehodnotím." Tommy se ušklíbl. Před dvěma roky to byla ještě slečna Lorentová, ale jakmile našla místo účetní v jedné firmě, vše se změnilo. Zamilovala se do majitele podniku, který byl velmi bohatý a za pár dní se měla stát již podruhé vdanou paní.

,,Děkuji, obhajoba nemá dalších otázek." Tommy ukončil svůj výslech. Otázka na Lamberta byla zbytečná, jelikož žádné otázky připravené neměl, a proto měl dostat slovo opět Tommy, aby vysvětlil onu záhadu s kobercem.

,,Koberec, který se nacházel v bytě, ve kterém bydlela paní Lorentová, se také nachází v bytě mého klienta, který se odmítá vystěhovat z důvodů neplacení nájmu, když škody na jeho majetku jsou mnohonásobně vyšší, než dluh za nájem."

,,Námitka! Protistrana nemá žádný důkaz, že se jedná o stejný koberec."

,,Protistrana náhodou tento důkaz má," ozval se hned blonďák: ,,jestli dovolíte, soude, rád bych ještě doložil další fotografie a to z bytu mého klienta, na kterých se nachází zmiňovaný koberec a je na něm totožná skvrna jako na tom z bytu svědkyně. Jak se totiž svědkyně přiznala, vylila omylem na koberec savo a takové skvrny se zbavit nedá." Soudkyně okamžitě povolila Tommymu předstoupit a ten tak předložil ony fotografie, které soudkyně chvíli pozorovala než přikývla.

,,Námitka se zamítá."

,,Proto si myslíme, že pan Hobs se dopustil napadení, porušení pravidel nájmu, zdravotních pravidel, ale také základních pravidel lidské slušnosti, když onen koberec umístil do bytu, který obýval můj klient."

Proces již netrval dlouho. Tommy ho vyhrál na plné čáře. Jeho klient se sice musí vystěhovat, ale z úplně jiných důvodů, než je neplacení nájmu a jako bonus dostane vysoké odškodnění. Pana Hobse čekají velmi krušné časy, jelikož má na krku žalobu od paní Lorentové, ale taky od dalších tří desítek lidí, kteří podávají hromadnou žalobu na Hobse a jeho reality.

,,Jsi spokojený?" zavrčel jeho směrem Lambert.

,,Ano jsem a víc, než dost. Opět jsi mě podcenil a ještě jedna informace. Vedu." S těmito slovy Tommy odešel pryč… Dnešní den považoval za více, než úspěšný...


Je to snad nejdelší kapitola, kterou jsem doposud napsala - přiznávám, moc jich nebylo, co se týče VP. Ale i přesto doufám, že se kapitola líbila a vy mi zanecháte svůj názor.

Navíc tu mám pro vás menší výzvu... Asistentka Tommyho je Liz, a jelikož tahle osoba nám tu ještě nějakou dobu strašit bude, tak po vás chci jediné...

Jak byste ji v duchu oslovovali a byli byste Tommym?

Věřte, že nápadité spojení a oslovení ráda použiji v dalších kapitolách, jen by nemělo být příliš sprosté. Jsem zvědava na vaše nápady! :)

Vaše Eileen
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 cholet cholet | 26. listopadu 2015 v 19:41 | Reagovat

Tak za prví pěkné :o ten případ propracované :)
Za druhý jak tak píšeš o lyz a tommym tak pochybuju že by s ní něco měl mít z toho co píšeš vyplývá, že ji nesnáší tak proč by sní byl?
Jo a za třetí stará dobrá klasika ČARODĚJNICE :* :'D

2 Ellie Ellie | 26. listopadu 2015 v 20:38 | Reagovat

Tommy si dal tentokrát záležet, co na to odpoví Adam? Pro Liz navrhuju Vochechule :-D

3 Karin Karin | 14. ledna 2016 v 0:31 | Reagovat

Tommy to pěkně natřel Adamovi a Líza je dvou noha koza. [:tired:]

4 Lenushka Lenushka | 11. května 2018 v 20:45 | Reagovat

Zatím to vypadá opravdu podařeně. Tommy jede :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2014 ~ 2018 ladyeileen.blog.cz ~ Zákak kopírování