Coffee lover//Část třetí

14. prosince 2015 v 20:39 | Eileen |  Vánoce 2015

I když se zpožděním tak přeci jen tu je... Včera jsme slavnostně zapálili již třetí svíci, a proto je čas i na třetí část povídky. Budu doufat, že se vám bude líbit a přeji příjemné čtení...
Vaše Eileen
PS: Možná bych měla varovat, že se v části objevuje klišé, ale když jsou ty Vánoce... :)Část třetí

Tommy seděl na pohovce u sebe doma a přemýšlel, proč se cítí v čím dál větší depresi. Netušil, proč tak najednou cítí s blížícími Vánocemi beznaděj a smutek, který ho ovládal a hrál si s ním jak s hadrovou panenkou. Mohl ty pocity směřovat k tomu, že již páté Vánoce stráví sám, ale moc dobře věděl, že tím to není, protože tohle on nikdy neřešil. Možná ho to někde v hloubi duše trápilo… Jenže byl to taky on, kdo považoval Vánoce za svátky rodinné a především za svátky, kdy mají být lidé, kteří se milují, spolu. On neměl jak rodinu, tak ani člověka, který by ho miloval.

Nenáviděl svou rodinu za to, jak se k němu zachovala ve chvíli, kdy se přiznal, že je gay. Možná by to bylo jiné, kdyby žil jeho táta, ale tak neměl nikoho, kdo by se ho zastal. Matka ho okamžitě zavrhla a sestra nakonec taky. Pro ně to bylo něco nesmysluplného, aby on - jediný Ratliff - byl na kluky. Proto si tehdy zabalil veškeré své věci a odstěhoval se do New Yorku. Do města, kde mohl být kým chtěl on sám, a ne tím, za co ho chtěla mít jeho rodina.

Unikl mu z úst povzdech a podíval se z okna. Sněhové vločky poletovaly vzduchem a on sám si dovedl představit, jak to musí vypadat v ulicích města. Předvánoční chaos se vystupňoval na nejvyšší možnou míru a on když nemusel, tak raději ani neodcházel z bytu. Jen jedna jediná výjimka byla. To by klidně strávil ve městě i celý den a zcela dobrovolně a tím důvodem nebyl nikdo jiný než Adam.

Když byl s ním, nemyslel na nic špatného. Zkrátka se cítil víc než dokonale a za to mu byl neskutečně vděčný. Znali se tak krátce, ale i přesto měl blonďáček pocit, jakoby ho znal celý svůj život. Možná bylo příliš brzy, aby si něčím takovým byl jistý, ale nedokázal k němu cítit jen přátelství a už vůbec ne poté, co se pravidelně začali vítat i loučit sladkým polibkem…

Z jeho úvah ho vyrušilo až zazvonění, které se rozlehlo celým bytem. Netušil, kdo by to tak mohl být. Adam měl být dnes v práci a nikdo jiný ho nenavštěvoval, proto šel - trochu se strachem - otevřít a za dveřmi stál v celé své kráse on. Usmíval se od ucha k uchu a přes rameno měl nějakou podezřele velkou tašku.

,,Nevadí, že jsem tě přepadl?" pousmál se, když vešel dovnitř. Odpovědi se však dočkal jen v podobě nevěřícného zavrtění hlavy. Vyšší muž se znovu musel usmát, přitáhl si do náruče blonďáčka a jemně ho políbil na jeho sladké rty, které tolik miloval. Miloval taky, když Tommy vždy mírně zčervenal, miloval, když byl v rozpacích, miloval jeho úsměv, miloval to, jak si vychutnával kávu… vlastně si již přiznal, že ho miloval celého. Bylo mu jedno, že se znají pár dní, protože on to cítil. Cítil něco, co v životě ne a i díky němu začal věřit na něco, jako byla láska na první pohled.

,,Myslel jsem, že máš být v práci," vydechl nakonec blonďáček.

,,To jsem být měl, ale nakonec jsem dostal volno a tak jsem tady, abych ti pomohl vyzdobit tvůj byt," usmál se na něj a Tommy zalapal po vzduchu jako leklá ryba. Co to právě řekl? Vyzdobit jeho byt? Proč sakra?

,,Myslím, že to nebude nutné," pronesl šeptem a byl v momentě obdařen udiveným pohledem.

,,Jak nebude nutné? Vždyť budou Vánoce…" Adam to nechápal. Vždyť on Vánoce miloval. Každý rok se sešla celá rodina u jeho mámy a vše bylo dokonalé a pak mu to došlo… Tommy svou rodinu nenáviděl stejně jako nenáviděla ona jeho. Ale to přeci neznamenalo, že pro něj musí přestat existovat Vánoce.

,,A to že je neslavíš neberu jako odpověď, Tommy Joe," odmlčel se na chvíli, přeci jen našel řešení, které mu přišlo jako geniální.

,,Navíc nechci, abys byl na Vánoce sám, takže budu s tebou," usmál se na něj vítězně.

,,To tedy nebudeš, vždyť Vánoce trávíš se svou rodinou u mámy," oponoval mu ihned blonďáček, který nevěřil vlastním uším. Přeci nebude rušit rodinnou tradici kvůli někomu jako byl on. To po něm nemohl chtít… I když představa to byla zcela určitě krásná.

,,Tak pojedeš k nám se mnou." Adam se nikdy nevzdával a nemínil s tím začínat v právě tuto chvíli. Přeci jen nechtěl, aby byl jeho blonďáček na Vánoce sám.

,,To už vůbec nejde! Vždyť Vánoce jsou rodinné svátky, kdy mají být osoby, které se milují spolu!"

,,Ale já tě miluji!" Vyklouzlo tmavovlasému muži z úst a Tommy měl v tu chvíli pocit, jakoby se s ním zatočil celý svět. Nevěděl, jak přesně se to stalo, ale jen o malou chvíli později se líbali. Nebyl to žádný krátký polibek, který si vždy věnovali. Tohle byl polibek prosycený všemi emocemi, které začali vyplouvat na povrch. Neexistovalo pro ně nic jiného, jen oni dva.

,,Tommy," vydechl tiše Adam, když se od sebe museli mírně odtáhnout, aby polapili dech, který se začal ztrácet v onom polibku. Jmenovaný měl najednou pocit, jakoby se všechny negativní myšlenky ztratily v nenávratnu. Zaplavovalo ho štěstí a pocit v bezpečí, protože se nacházel v náruči muže, kterého miloval od okamžiku, kdy ho spatřil poprvé stát za pultem kavárny. A vůbec nezáleželo na tom, že to bylo teprve před pár dny. Poprvé v životě si totiž dovolil být neopatrný a nelitoval toho… Byl by blázen, kdyby ano.

,,Miluji tě," zašeptal nakonec blonďáček a následně na to hned zčervenal. Neměl s vyjadřováním citů příliš mnoho zkušeností, ale tušil, že je správné, aby to věděl. Odpovědí mu byl pouhý úsměv a další polibek.

Opět krátká část - já vím, ale i když mě čekají od pátku do úterý šílené směny v práci, tak ve škole se již moc neučíme a já vám konečně budu moci naservírovat i ,,bonusové" části. A řekněme, že hned první by mohla být ve čtvrtek a další na zlatou neděli a pak i po adventu. :) Mám v plánu po adventu vydat ještě jednu takovou bonusovou, tak jen ať víte, jaký mám vlastně plán. :) Doufám, že se vám kýčovitá část líbila a těším se na vaše reakce...

PS: Jde přeci o Vánoce, tak proč něco dramatizovat? :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katy Katy | E-mail | 14. prosince 2015 v 20:46 | Reagovat

Ježíš to je tak dojemný a sladký. Mám ráda když to tak je. Asoň tady jsou šťastný :-D  :-D  :-D

2 cholet cholet | 14. prosince 2015 v 21:10 | Reagovat

Ach vánoce😂  krásný😍

3 Alex Alex | 15. prosince 2015 v 0:05 | Reagovat

Že ty to vždycky musíš utnout v nejlepším, viď? :P Ale romantika, jak ma být .. (Y) 8-O

4 Ellie Ellie | 15. prosince 2015 v 6:50 | Reagovat

Už mám pořádně vánoční náladu, takže mi další díl padl do noty :-)

5 Ady Ady | 15. prosince 2015 v 21:11 | Reagovat

Jezůs to bylo rozkošné rozhodně né kýčovité:-))těším se na další dílek:-)) :-)

6 Karin Karin | 14. ledna 2016 v 0:49 | Reagovat

Takhle to utnout to se děla? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2014 ~ 2018 ladyeileen.blog.cz ~ Zákak kopírování