Rande na třetí I.

27. dubna 2017 v 23:34 | Eileen |  Jednorázové Adommy

Po dlouhé, dlouhotánské, době vám přináším novou jednorázovou povídku, která bude na části. Nevím, jestli budou dvě nebo tři, každopádně to bude takové dílko pro oddech. Na konci článku najdete i odkaz vysvětlující mé záhadné, několikaměsíční, zmizení. Doufám, že se vám bude povídka líbit.

Vaše Eileen
Adam je již nějaký ten pátek šťastně ženatý se svým bývalým kytaristou. Háček je ovšem v tom, že to ví jen jejich rodina a blízcí přátelé. Co se ovšem odehraje ve chvíli, kdy jeden blonďáček onemocní a jeho manžel nedokáže podlehnout jeho kouzlu?

***

Ležel na gauči, kolem sebe spoustu kapesníků a na stolku velký hrnek s jeho oblíbeným čajem. Cítil se, jakoby měl během pár minut zemřít. Ne kvůli nemoci, ale kvůli té příšerné nudě, která ho zžírala zaživa. Kdyby tu aspoň nebyl sám. Jeho manžel by zajisté přišel na způsob, jak spojit příjemné s užitečným a on by se aspoň pořádně vypotil. Jenže on tu nebyl a dlouho ještě nebude. Neměl mu to za zlé, věděl, jak moc miluje svou práci, ale měl právo na menší sobeckost. Nejraději by ho měl jen pro sebe.

Zaskuhral a převrátil se na bok, aby se mohl natáhnout pro ovladač a zapnout si televizi, ve které stejně nic kloudného nebylo. To už věděl moc dobře. Přeci jen mezi gaučem a postelí cestoval už pár dní a televizní program znal už zpaměti. Proto byl překvapený, když po několika minutách plných bezduchého přepínání, zaslechl jméno svého manžela. Rychle se vrátil o dva programy zpátky a jeho pohled se upnul na obraz Adama. Byl to pro něj zvláštně uklidňující pocit, který mu jen připomněl, jak moc se těší na jeho návrat domů. Pousmál se a sledoval rozhovor, který s ním vedla nějaká, mu neznámá, moderátorka.

,,A co láska, Adame?" zeptala se zvědavě a blondáček se zvědavě zaposlouchal. Vždy ho zajímala odpověď a dnes tomu nebylo jinak. Bavilo ho, jak Adam vymýšlel různé odpovědi. Jednou se vymlouval na práci, jindy zase na to, že není pro tuto chvíli na lásku připravený.

,,Nebudu lhát, láska je součástí mého života. Ať už skrz mé přátelé, fanoušky, rodinu…" Adam se usmál a zahleděl se do kamery. Blonďáček tušil, že ještě něco přijde, ale kdyby v tu chvíli alespoň tušil, co dodá, asi by si ušetřil několika vteřinovou zástavu srdce, ,,a nejvíce je lásky mezi mnou a mou drahou polovičkou."

Šok, který se prohnal moderátorce očima, nešel přehlédnout, Samozřejmě se snažila být profesionálkou a vytáhnout z něj víc. Jenže Adam začal být najednou tajemný jako hrad v Karpatech a odmítal se o tom víc bavit. Možná kdyby věděl, co tím rozpoutá, vymluvil by se opět na práci. Protože stačil jeden jediný rozhovor a Tommyho napadl plán. Přímo ďábelský.

***

,,To nemyslíš vážně," obvinil ho mladší z dvojice a propalovat ležícího maroda pohledem. Byl doma teprve pár desítek minut a jeho manžel mu nastínil neuvěřitelný plán. Dokonce si začínal myslet, že z té nemoci zešílel, což by nebylo nic neobvyklého. Jak totiž nedržel dohled nad svým manželem, znamenalo to většinou nějakou šílenost.

,,Ale myslím… Jen si představ tu srandu. Zmateš je a mně uděláš radost, protože se nebudu nudit," reagoval hned. Rozhodnutý se nevzdat do posledního výdechu. Většinu svých plánů si vždy rozmyslel, ale tento mu přišel příliš dokonalý na to, aby ho měnil nebo dokonce o něm přestal uvažovat.

,,Tommy, jsme manželé, tohle přeci nejde. Je mi to proti srsti." Podíval se na něj a sedl si k němu na kraj gauče a zcela automaticky mu upravil deku.

,,Já po tobě nechci, abys s nimi něco měl, Adame."

,,Ne, ty jen chceš, abych šel s nejlepším kamarádem a s mým ex, který se stal kámošem, na rande. Protože ty se nudíš doma skrz tvou nemoc a chceš se jen trochu pobavit," shrnul celé téma do jedné věty a blonďáček protočil očima, protože to podal jako největší pitomost na světě.

,,Ano a na konec chci jít na rande já s tebou a konečně se přestat skrývat." Tommy uměl hrát na city. Možná se nezdál, ale v tomhle byl expert. Zpěvák chtěl už jejich vztah odtajnit dávno, ale blondáček si trval na svém, protože miloval ten pocit soukromí. A teď na něj použil tu nejúčinnější zbraň ze všech.

,,To nejde," pronesl pevně a myslel si, že má vyhráno. Musel mít trochu rozumu, když jeho manžel o něj očividně přišel.

,,Ale no tak, jsou to naši přátelé a to finále bude stát za to. Prosím." Jedny psí oči, jedno povzdechnutí a rezignované přikývnutí odstartovalo slet událost - což ještě ani jeden z nich nevěděl. Adam neměl pevnou vůli, co se týkalo Tommyho. Nejraději by mu snesl modré z nebe, jen aby byl spokojený.

,,Ale vyřídíš si to sám," ušklíbl se najednou Adam, který stále ještě spoléhal na to, že toho šíleného nápadu se Terrance ani Sauli nebudou chtít zúčastnit. Jenže měl podezření, že oba jsou natolik šílení, aby to podstoupili a ještě se u toho brilantně bavili na jeho účet. Občas měl pocit, že je neuvěřitelný podpantoflák...

.Jo… To bude to nejlehčí," zazubil se Tommy, který najednou vypadal až moc zdravě.


Doufám, že se vám i po tak dlouhé době líbila povídka z mé tvorby. Je to dokonalý pocit se vrátit k něčemu, co naplňovalo velkou část mého života. Jak jsem slíbila, zde je odkaz na vysvětlení...


Budu ráda za jakékoliv vaše reakce.

S láskou Eileen
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 28. dubna 2017 v 19:34 | Reagovat

Povídka se mi moc líbí!! Jsem zvědavá, jak tohle dopadne...

2 Karin Karin | 2. května 2017 v 12:59 | Reagovat

Doufám že Tommy nezalituje že vymyslel takovou blbost. :-?  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2014 ~ 2018 ladyeileen.blog.cz ~ Zákak kopírování