VP - kapitola devátá

7. října 2017 v 20:33 | Eileen |  Válka právníků

Dobrý večer vám přeji. Jak jsem slíbila, tak i plním. Přináším vám další kapitolu ze světa Války právníků a řeknu vám - začíná se nám přiostřovat. Takže příjemné čtení
S láskou Eileen
Z minulé kapitoly

"Děláte si srandu?!" ozvalo se za ním hlasem plného šoku a nevěřícnosti. Celou dobu totiž za Adamem stál Tommy, který chtěl na recepci něco vyřídit. Když tam uviděl Lamberta, chtěl odejít, ale zvědavost zvítězila a on chtěl zjistit, co tam tak dlouho řeší. To ovšem nevěděl, co ho čeká…

Kapitola devátá

Adam se otočil, aby se na něj podíval. Vůbec se mu ta situace nezamlouvala. Copak nestačilo, že s ním musel trávit tolik času? To s ním musel sdílet ještě jeden pokoj? Samozřejmě ta část jeho osobnosti, která myslela ptákem, si vůbec nestěžovala. Ale ta, co používala mozek - bila na poplach. Přeci to muselo jít nějak vyřešit. Dokonce byl ochoten si zaplatit i nějaký apartmán, ale vzápětí se dozvěděl, že i ty jsou plné.

"Čistě teoreticky… Kdybychom přistoupili na tuhle hrůznou variantu, měli bychom oddělené postele a dala by se ta jedna přesunout do předpokoje?" zeptal se Tommy - značně nervózní. Předpokoj byl pomalu větší než ložnice, podle něj by to neměl být problém, ale recepční na to očividně měla jiný názor, jelikož se na něj podívala jak na blázna.

"Pane Ratliffe, šlo by to v případě, kdyby vaše manželská postel šla rozdělit, ale to bohužel nejde a nemůžeme ji vzít od jinud, jelikož jsme plní." Jmenovaný viditelně zbledl a Adam nevěděl, jestli tou představou nebo zuřivostí. Možná obojím - dokonce se chvilku divil, že mu neuniká pára z uší.

"A to máme jako spát v jedné manželské posteli?! Možná to nevíte, ale my dva se nenávidíme, jdeme si po krku, nemůžeme se vystát a my máme spolu strávit deset nocí?!" Blonďák mírně zvýšil hlas a Adam to shledal vcelku vtipným. Opravdu se začal i bavit, ale jen do chvíle, než mu došlo, že má ten malý blonďatý skřet pravdu. Vyspali se spolu v alkoholovém opojení, ale na jejich vztahu to nic neměnilo a trávit s ním tolik času - to už by bylo moc.

"Bohužel. Je tu ale varianta, že se nějaký pokoj v průběhu uvolní. Občas lidé z konference odjíždějí dříve a ohlašují se i z pokojů." Snažila se situaci uklidnit. Nenáviděla takové hosty. Na jednu stranu je chápala, na tu druhou to nebyla její vina a ona to opět musela odnést.

"Fajn," prohlásili oba najednou rezignovaně a recepční v ten moment spadl kámen ze srdce…

Kráčeli spolu po chodbě, oba mlčeli, ale v duchu nadávali. Nadávali na nespravedlnost světa a všeho bytí na něm. Jeden v duchu prosil ďábla, aby si ho vzal do svých služeb a druhý zase o smilování. Neexistoval způsob, jakým by se dokázali snést…

Když došli do pokoje, Tommy si posbíral věci a odstěhoval se na nepohodlnou pohovku trůnící v předpokoji. Adam nekomentoval fakt, že postel byla velká tak pro pět lidí. Nesnášel ho, ale tu pohovku by nepřál ani největšímu nepříteli. Už na pohled byla spíš dekorativní záležitostí. Místo toho šel přímo do sprchy a pak si na pár hodin zdřímnout, přeci jen ho čeká ta slavnostní zahajovací večeře, kterou se odstartuje celý kongres.

Blonďák přecházel po pokoji a při této činnosti připomínal naštvaného tygra v kleci. Občas dokonce zavrčel. Nevěděl, co komu udělal, že musel tak trpět. Byl šťastný, když se dozvěděl o své cestě do Londýna a zatím tu prožívá jedno peklo za druhým. A už vůbec neměl v plánu tu být ve chvíli, kdy se ten náfuka probudí. Proto si vzal pár věcí a protáhl se do koupelny, kde si dopřál pořádnou sprchu. Následně se oblékl do slušivého šedého obleku, který mu velmi lichotil, upravil vlasy a vytratil se z pokoje do hotelového baru. Baru, o kterém si začínal myslet, že se po dobu pobytu v tomto hotelu, stane jeho útočištěm.

Upíjel zrovna ze své třetí sklenky whisky, když se vedle něj posadil samotný Adam Lambert. Tommy jen zamručel. Neví, proč ho nenechá aspoň tady být.

"Neměl bys pít," podíval se na něj uhrančivým pohledem a blonďákovo jedno obočí v tu chvíli vyletělo vzhůru. Podíval se na něj, aby se ujistil, jestli si z něj nestřílí. Ale jeho rty byly stažené v úzkou linku a Tommymu to z neznámých důvodů přišlo šíleně vzrušující. V duchu se napomenul. Nemohl to nechat bez odezvy a už vůbec na něj nemohl takhle zírat.

"Co bojíš se, že bych tě svedl?" ušklíbnul se a kopl do sebe zbytek whisky, která mu začala lézt do hlavy. Přeci jen toho moc nepojedl a nepil zrovna slabý odvar.

"Asi bych ti měl vyšukat mozek, aby ses probral, takhle nám budeš dělat ostudu, Ratliffe." Tommy se na něj podíval jak na blázna. Chvilku dokonce přemýšlel, že ho něčím přetáhne po hlavě, aby měl od něj klid.

"Blbečku," utrousil podrážděně a zaplatil svou útratu a v následujících chvílích zamířil před hotel, kde už měl čekat řidič. Jenom doufal, že ten náfuka má jiného řidiče, ale mělo mu dojít, že se šetří na všech frontách…

Celou cestu promlčeli. Tommy se díval z okénka a Adam vedl družný rozhovor s Frankem o situaci v britské politice. Blonďák by ho nejraději vykop z jedoucího auto a ještě mu na rozloučenou zamával, ale musel se držet zuby nehty. Zaprvé by to nezvládl, Lambert byl přeci jen kus chlapa. Zadruhé by musel všude vysvětlovat, proč s ním není a zatřetí by ho jeho šéf zabil. Jasně… Byli konkurenti, ale tady nic takového neexistovala a šéf mu sám kladl na srdce, že má spolupracovat a chovat se slušně. Proto se rozhodl mlčet a v duchu přemýšlel o případě, na kterém teď pracoval…

Adama málem trefil šlak, když viděl toho skřeta sedět u baru a popíjet. Bylo by mu celkem jedno, kdyby se opil, ale čekala je ta slavnost, kde se nepotřeboval ukázat s opilým člověkem. Do této chvíle nechápal, proč se tam s ním dal do takového rozhovoru a bylo mu to ve výsledku vcelku jedno - hlavně že ho dostal do auta.

Celou cestu se bavil s Frankem o politice, ale duchem byl jinde. Představoval si totiž, jaké by to bylo, kdyby ho opravdu mohl ošukat tak, až by si myslel, že jeho mozek je opravdu pryč. A nakonec došel k jasnému závěru. Jestli to bude potřeba, tak to opravdu udělá…

Příští týden vyjde 10. kapitola. Po dvou letech vcelku úspěch, že? Ironicky řečeno. :D
Každopádně to znamená, že by kapitola měla být nečím okořeněná. A na vás je jasná otázka.

Co si myslíte, že se stane v příští kapitole?

Jsem zvědava na vaše teorie, většinou se u toho skvěle pobavím. Jinak budu ráda za veškeré názory.

Vaše Eileen

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ellie Ellie | 7. října 2017 v 20:49 | Reagovat

Tak jsem se té postele přeci jen dočkala! :-D To je paráda, těším se na příští týden. :-) A co se stane příště? Tipla bych, že spotřebovává whiskey bude mít na Tommyho nějaké dopady. Že by Adam musel zakročit se svou vyšukávací taktikou? :D

2 Katy Katy | E-mail | 8. října 2017 v 16:35 | Reagovat

Pěkně se nám to rozjíždí. Jsem zvědavá jak bude Adam krotit Tommyho v postýlce :-)

3 Elle Elle | 9. října 2017 v 10:51 | Reagovat

Btw, co jsi psala na facebook k těm problémům a blogem, já píšu na wattpad a většinou bez problémů. :-)

4 Ellie Ellie | 9. října 2017 v 10:52 | Reagovat

[3]: zvorala jsem si jméno. :D

5 Karin Karin | 9. října 2017 v 21:59 | Reagovat

Jsem zvědavá jestli Adam splní výhrůžku. :-D

6 Lenushka Lenushka | 11. května 2018 v 21:56 | Reagovat

Jasné jak facka. Tommy se ožere, udělá ostudu a Adam to vyřeší se svou účelnou taktikou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2014 ~ 2018 ladyeileen.blog.cz ~ Zákak kopírování